Akcja eTwinning jest programem edukacyjnym Unii Europejskiej, od roku 2005 dynamicznie rozwija się w całej Europie, a szczególnie w Polsce. Akcja promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich i szkolenie nauczycieli. Uczniowie
i nauczyciele szkół partnerskich wykorzystują Internet do współpracy i realizacji własnych projektów edukacyjnych zgodnych z programami nauczania; współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Akcja eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki, pomaga poznać kulturę innych krajów europejskich i lepiej rozumieć kulturę ojczystą, ale także przyczynia się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego przez stosowanie sieci Internet jako głównego środka komunikacji. Dzięki Akcji eTwinning technologia informacyjno-komunikacyjna staje się narzędziem stosowanym powszechnie w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia.

więcej informacji: http://www.etwinning.pl